Zadzwoń Infolinia

czynna 24 h, koszt zgodny z taryfą operatora

20.10.2022

#ArrivaDobroAktywnie

W minioną sobotę wolontariusze #DrużynaArriva gościli wychowanków Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Tego dnia dzieci i młodzież mogli zobaczyć wszystkie te miejsca operacji kolejowej, które na co dzień są niedostępne. Fascynacja i uśmiech widoczne na twarzach dzieci to coś, dla czego warto organizować takie działania jak #ArrivaDobroAktywnie. Dyrekcji i wychowawcom Domu Dziecka dziękujemy za Wasze wsparcie i ogromne serca, a naszym pracownikom za organizację i udział w tym wspaniałym dniu, uśmiech i zaproszenie dzieci do naszego kolejowego świata.

#ArrivaDobroAktywnie to nasza wewnętrzna inicjatywa, w której chcieliśmy podarować coś od siebie. Grudziądz, gdzie najgłośniej bija nasze kolejowe serce, wydał się być tym miejscem, gdzie możemy zrobić coś dobrego. Wybór nie mógł być inny niż Wychowankowie Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego. Zaprosiliśmy dzieci i nastolatków do naszej siedziby, gdzie mogły poznać tajniki kolejowego świata. 

Zaczęliśmy od zwiedzania: wychowankowie Domu Dziecka podzieleni na grupy zawitali na dyspozytornię, gdzie dowiedzieli się na czym polega planowanie rozkładów jazdy i jak nadzoruje się ruch pociągów. Potem mogli zobaczyć jak wygląda nastawnia. To stąd wychodzą wszystkie dyspozycje decydujące o tym, na który peron wjedzie pociąg oraz jak układa się szlak kolejowy. Oczywiście to, co było najciekawsze, to sam pociąg. Dzieci i młodzież mogli zajrzeć do kabiny maszynisty, co wywołało falę radości. 

Nie zabrakło też przygotowanych przez #DruzynaArriva słodkości. Pomalowane uśmiechnięte buźki z własnoręcznie zrobionymi bransoletkami miały mnóstwo frajdy z robienia zdjęć które od razu wychodziły z aparatu. Hitem okazały się gwizdki z logo Arriva. Podczas przejażdżki na trasie Grudziądz – Jabłonowo Pomorskie – Grudziądz dzieci na każdej stacji odgwizdywały odjazd pociągu. Ani maszynista, ani pasażerowie nie mieli wątpliwości, że to już pora odjazdu. Po powrocie do placówki zjedliśmy pyszną pizzę i spędziliśmy czas na wspólnych zdjęciach i rozmowach.  

Inicjatywę #ArrivaDobroAktywnie realizowaliśmy po raz pierwszy. Zaprosiliśmy do niej naszych pracowników, którzy bardzo się zaangażowali. Poświęcili swój czas, włożyli serce, za co bardzo im dziękujemy. Bardzo dziękujemy też Dyrekcji i Wychowawcom Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu, którzy nam zaufali i podpowiedzieli, jak możemy pomóc. Dla nas wszystkich było to pełne emocji doświadczenie, a wylane przy pożegnaniu łzy pokazują, że warto było.